Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Hakkımızda

Hakkımızda

Çumra Organize Sanayi Bölgesi 9.500.000 m² lik alana sahip olup, bölgede bulunan sanayi parsellerinin tahsis işlemlerine devam edilmektedir. 

Bu yatırımcılardan 37 adedi üretim yapmakta, 49 adedi inşaat aşamasında , 124 adet parselimizin ise  proje ve ruhsat çalışmalarına devam etmektedir.Çumra OSB konumu itibariyle de stratejik öneme sahiptir. Genç ve dinamik nüfusu, ulaşım ve enerji avantajları, düz arazi yapısı ve bölgesel teşvik imkânları ile yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiştir.

Çumra Organize Sanayi Bölgesi Konya – Çumra  Karayolu üzerinde Çumra güzergâhının 13 Km’sinde yer almaktadır. Ulaşım imkânları çok rahat olup ilimizden geçen çift yollar tamamlanmıştır. Konya – Karaman – Mersin Yoluna 4 km mesafededir. Mersin Limanına  355 km, Konya  iline 37,4 km, Karaman iline 85,9  Km, Konya  Havalimanına 53,5 km , Konya  Tren  Garına 38,6 km mesafededir Başta ulaşım imkânları olmak üzere genç iş gücü, uygun iklim yapısı, deprem riskinin az olması ve teşvikler nedeniyle yatırımcı taleplerinin artarak devam ettiği cazibe merkezidir.